BANER 002-kopiajpg1% podatku

Nasza Fundacja dla Sekcji Genetycznej UŁ


   Dla Sekcji Genetycznej Katedry Biochemii Ogólnej Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego Fundacja dokonała zakupu Mikroskopu Delta Optical Genetic Pro Mono. Sekcja Genetyczna Studenckiego Koła Naukowego Biologów UŁ.  bierze udział w popularnych akcjach promujących Wydział Biologii i Ochrony Środowiska tj. Noc Biologów czy Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi a także organizuje samodzielnie warsztaty dla szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych mające na celu popularyzowanie nauki.
A oto foto- relacja z wykorzystania tego urządzenia podczas ostatniej Nocy Biologów...

 20200110_210701jpg      81378364_2437415309903335_77251412089634816_njpg  20200110_210730jpgFundacja na Rzecz Wspierania Rozwoju Nauki

 została również sponsorem konferencji Biofuzje
studencka konferencja biofuzjepng


Fundacja na Rzecz Wspierania Rozwoju Nauki


 została sponsorem konferencji  Bioopen

Serdecznie zapraszamy

bioopenjpg
bioopenjpg
Fundacja na Rzecz Wspierania Rozwoju Nauki
11 marca 2019 

Już dziś. ZapraszamyNAUKAWPOLSCE.PAP.PL

Tydzień Mózgu 2019 rusza w poniedziałek 11 marca w wielu miastach Polski Jak dokarmiać mózg? co otyłość ma wspólnego z mózgiem? Na te i inne pytania odpowiedzą w czasie licznych wykładów eksperci Tygodnia Mózgu 2019. Wydarzenia popularyzujące wiedzę o mózgu odbędą się od 11 do 16 marca, m.in. w Warszawie, Krakowie, Poznaniu czy Gdańsku.

Fundacja na Rzecz Wspierania Rozwoju Nauki
4 marca 2019
Rozpoczęliśmy współpracę z Panią dr nauk biologicznych Pauliną Mozolewską, która specjalnie dla Fundacji napisze cykl artykułów o najnowszych i najciekawszych odkryciach z interesującej nas dziedziny. Zapraszamy do lektury, a żeby lepiej poznać autorkę zapraszamy do śledzenia jej bloga osobistego naukowka.pl

Ciekawe artykuły, nowinki naukowe omawiane w przystępny sposób, zachęcamy do subskrypcji.

Zapraszamy również do obejrzenia filmu z występu finałowego Pauliny Jędrak (obecnie Pauliny Mozolewskiej) doktorantki Wydziału Biologii  Uniwersytetu Gdańskiego.


12 stycznia 2018 roku NOC BIOLOGÓW
Wydział Biologii Uniwersytetu Warszawskiego


noc biologow-kopiajpg

12 stycznia 2018 roku w Warszawie uczestniczyliśmy w Nocy Biologów. Zainteresowanie tą formą promowania nauki było ogromne. Organizatorzy wydarzenia przygotowali liczne atrakcje na Wydziale Biologii oraz w Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych Uniwersytetu Warszawskiego.
Na licznych gości czekały: wykłady, warszta-ty/laboratoria, stoiska z pokazami, escape roomy, gry interaktywne, talk show oraz wystawy. My jako Fundacja Wspierania Rozwoju Nauki wsparliśmy z tej okazji Koło Naukowe Biologii Molekularnej aby prezentowane stoisko zyskało na atrakcyjności.  

2015.04.20-22
zdje2jpg
 
Wydział Biologii i Ochorny Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego
W dniach 20 -22 kwietnia 2015 r., braliśmy udział w I Ogólnopolskiej Konferencji Doktorantów Nauk o Życiu – BioOpen, która odbyła się na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego. Byliśmy jednym z głównych darczyńców.
Podczas konferencji mieliśmy okazję posłuchać wykładów wybitnych gości ze świata nauki, np. prof. dr hab. Jana Barciszewskiego, dr hab. inż. Anny Sip, prof. dr hab. Jana Szopy – Skórkowskiego, dr hab. Markusa Duchler, dr hab. Jarosława Grobelnego, prof. dr hab. Leszka Kaczmarka oraz prof. dr hab. Artura Jarmołowskiego, a także początkujących, młodych i zdolnych naukowców z całej Polski. Konferencja była miejscem prezentacji dokonań licznych zespołów badawczych, wymiany cennych doświadczeń w zakresie prowadzonych badań oraz przybliżenia osiągnięć młodych ludzi.
Trwająca trzy dni konferencja, została podzielona na sześć sesji tematycznych:
1. Choroby cywilizacyjne
2. Fizjologia i biotechnologia roślin
3. Komórka – podstawowy model badawczy
4. Nanotechnologia w naukach biologicznych
5. Neurobiologia
6. Życie w skali mikro
Zwieńczyło ją wręczenie nagród za najlepsze wystąpienia referatowe i posterowe.
 2015.02.19


Centrum Nowych Technologii
W dniu 19.02. br. mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w spotkaniu, które odbyło się w Centrum Nowych Technologii przy ul. S. Banacha 2 c w Warszawie.
Misją CeNT jest: „Kształcenie liderów dla nauki i gospodarki oraz uzyskiwanie liczących się wyników w interdyscyplinarnych badaniach naukowych z pogranicza biologii, chemii, fizyki i technologii informacyjnych”.
Mieliśmy przyjemność omówić sytuację polskiej nauki z prof. dr hab. Piotrem Węgleńskim i dr Robertem Dwilińskim oraz innymi przedstawicielami CeNT. Usłyszeliśmy również o najciekawszych projektach naukowych, nad którymi pracują naukowcy CeNT i które my chcielibyśmy wspierać.
Więcej informacji o wspomnianych projektach badawczych oraz o konferencjach i publikacjach CeNT, mogą Państwo znaleźć pod następującym linkiem: http://www.cent.uw.edu.pl
2015.04.10


Stypendium dla (nie tylko) młodych naukowców
Jeśli jesteś zapaleńcem realizującym swój niepokój w dziedzinach nauki takich jak:
  • biologia molekularna,
  • medycyna molekularna,
  • genetyka,
  • nanotechnologia,
  • inżynieria biomedyczna

przedstaw swoje portfolio zawierające dotychczasowe osiągnięcia i stawiane sobie cele, a my postaramy się pozyskać dla Ciebie stypendium o wartości około 2.000 zł brutto miesięcznie nieograniczone w czasie (dopóki postępy w pracach badawczych będą wyglądały obiecująco).
W trakcie realizacji Twoich celów naukowych udostępnimy Ci miejsce na naszej stronie internetowej, gdzie będziesz zamieszczał postępy swoich prac. Od tego jak będą przebiegać Twoje badania i jakie będą osiągnięcia zależeć będzie okres wypłacania i wysokość stypendium.
Zasady są proste, warto spróbować.
kontakt j.ossolińska@fundacjawrn.pl